humangest

Job details

Add to favorites Share on facebook Recommend job
Job title: Channel Manager GL, VN, BR
Galati
Added: 09-01-2018
Expire: 09-02-2018

Job description

Companie multinationala, important furnizor de energie electrica, recruteaza o persoana pentru pozitia de Dealer Channel Manager.

Responsabilitati:

• Prospectarea pieței pentru identificarea partenerilor prin care se va realiza vanzarea produselor si serviciilor;

• Rezolvarea solicitarilor partenerilor si a clientilor acestora, in vederea identificarii nevoilor lor specifice;

• Organizarea de intalniri impreuna cu partenerii din portofoliu pentru negocierea ofertelor prezentate clientilor pentru realizarea de contracte prin intermediul acestora;

• Mentinerea unui proces de management si organizare a activitatii zonale pentru parteneri si clientii acestora, persoane fizice si juridice.

Candidate profile

Cerinte:

• Studii superioare absolvite;

• Experienta de minim 2 ani in activitati specifice vanzarilor prin parteneri de tipul B2B/B2C, in industrii similare (energie, telecom, solutii IT&C);

• Abilitatea dovedita de a contracta noi parteneri si de a ii sprijini in construirea de portofolii puternice de vanzare, precum si capabilitati de organizare a echipelor la nivel zonal;

Cunostinte d elimba engleza la nivel avansat;

Bune cunostinte de operare PC: pachetul MS Office;

• Pontetial de realationare si cunoastere a zonei de influenta;

• Competente de negociere și comunicare influenta;

• Abilitatea de invatare rapida si o atitudine proactiva.

You have to be logged in to apply for a job!
For a new account click here!
If you already have an account click here!